Отборът на ФК Пълдин (Пловдив) спечели първа победа през новия сезон в националното женско елитно първенство. Възпитаничките на треньора Ангел Славов разгромиха София Лейдис с 9:0 като гости в мач от втория кръг. Преди седмица пловдивчанки отстъпиха на НСА с 1:2 като домакини.

Интригата в двубоя бе убита още до почивката, когато Пълдин отбеляза 5 гола. Точни в противниковата врата бяха Гергана Георгиева, Мариела Петрова, Никол Диманова (два пъти) и Теодора Митова.

След почивката Мариела Петрова и Никол Диманова се разписаха по още два пъти и така бе оформено крайното 0:9.

Мачът има и историческа стойност, тъй като това бе най-младият състав на ФК Пълдин, играл в женското държавно първенство за последните шест години.