Отборът на Черно море записа успех в 6-ия кръг на Елитната група до 17 години на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост. „Моряците“ на Тодор Каменов победиха Локомотив Пловдив с 2:1 след драма и два гола в продълженията на мача.

След нулево първо полувреме, варненци откриха резултата в 47-ата минута от дузпа, превърната в гол от Ивайло Димитров. Последваха силни минути за домакините, които създадоха куп положения пред вратата на пловдивчани, но не успяха да реализират втори гол.

Така се стигна до 92-рата минута, когато Локомотив успя да изравни резултата. Само две минути по-късно обаче десният бек на Черно море Пресиян Царев вкара уникален гол. След изстрел в близост до тъчлинията Царев заби топката в горния далечен ъгъл на вратата на гостите, с което оформи крайното 2:1.

В следващия кръг Черно море гостува на Левски. Мачът е на 16 септември в София.

В същото време „моряците“, състезаващи се в Елитната група до 15 години, записаха тежка загуба при визитата си на Левски в София с 2:8, в мач от 6-кръг на шампионата.

Съставът на Черно море U17: Георги Монев, Пресиян Царев, Андрей Христов, Божидар Жечев, Емануил Няголов, Димитър Заимов, Иван Марков, Йордан Тодоров, Никола Недков, Тони Михайлов, Ивайло Димитров (Антоан Манасиев, Йоан Стилиянов, Кристиян Андонов, Денислав Младенов, Ивайло Радев, Кристиан Михайлов, Драгослав Петров, Васил Касабов, Петър Тухчиев)