Дубълът на Локомотив Пловдив постигна победа още в първото си домакинство в новия сезон на Югоизточната Трета лига. Смърфовете надделяха с 3:1 над своите съперници, като резултата бе класически още на почивката. През втората част гостите вкараха почетно попадение от дузпа, но завършиха мача с човек по-малко след директен червен картон за техен бранител.

Пловдивчани започнаха по-активно срещата и успяха да поведат в 21-ата минута. Иван Узунов се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и прати топката във вратата на Ямбол за 1:0. Натискът на локомотивци продължи и няколко минути по-късно Божидар Костадинов покачи на 2:0. В 40-ата минута авторът на втория гол изведе на добра позиция Станимир Празов, който се разписа за 3:0.

В началото на второто полувреме съдията отсъди дузпа в полза на Ямбол. Александър Андонов бе точен от бялата точка за 3:1. Минута по-късно отново той бе близо до реализира второ попадение за своя отбор. До края на срещата “черно-белите” владееха инициативата, но до ново попадение не се стигна. Гостите завършиха мача в намален състав – защитник на “сините” бе изгонен десет минути преди края.

Следващата събота (19.08) Локомотив II гостува на Созопол. Двубоят е насрочен от 19:00 часа на “Арена Созопол”.

Локомотив игра в състав: Кристиан Томов, Видол Сейменски, Мерт Салим, Ефе Али, Пламен Петров, Сами Мехмедов, Мартин Хайдаров, Станимир Празов, Божидар Костадинов, Иван Узунов, Тони Лесов (Стилян Иванов, Веселин Празов, Васил Стойков, Иван Арамазов, Александър Колев, Виан Станков, Тодор Нейчев, Ивилин Чехларски, Борислав Дончев)