Отборът на „Берое“ до 15 г. загуби с 1:2 домакинството си на „Кронос“ (Пловдив) в откриващия мач в Елитната група до 15 г. Двата тима се размениха по едно полувреме, но гостите съумяха да отбележат две попадения, с което да спечелят и срещата.

„Зелените“ бяха по-добрият отбор през първата част и създадоха няколко добри ситуации за гол. Резултатът бе открит в 24. минута, когато Пресиан Василев получи отличен извеждащ пас и пусна топката елегантно покрай вратаря, за да реализира за 1:0. През втората част обаче гостите поеха инициативата и успяха да изрявнят след статично положение три минути след подновяване на играта. Те стигнахга и до победно попадение в 66. минута след бърза атака. До края на мача „Берое“ U15 потърси поне изравнителен гол, но момчетата на Павел Димов така и не успяха да отбележат.

В следващия кръг отборът гостува на „Лудогорец“ в Разград, а срещата все още не е насрочена с конкретна дата и час.