Отборът на “Марица” - юноши старша възраст победи с 2:1 тима на “Евроколеж” в мач от 8 кръг в тази възрастова група. Двубоят на стадион “Пловдив” бе от първия за пролетния полусезон кръг.

Първата част беше равностойна, като и двата отбора имаха своите шансове, но гостите имаха шанса да открият резултата в 21-та минута.

Второто полувреме започна силно за “жълто-сините”, но в 55-та минута червен картон получи Радоцвет Иванов и маричани доиграха мача с човек по-малко. Водените от Красимир Иванов млади състезатели се амбицираха още повече и проявиха характер, като не се отказаха да търсят победата. Като цяло “Марица” изигра много силна втора част и бяха възнаградени. В 71-та минута Янко Йончев изравни, а малко преди края Георги Коев донесе успеха на своя отбор. Коев, заедно с Мартин Манев направиха дебют за старшата възраст. Двамата са родени през 2002 година и се състезават и в младша възраст.

В друг мач от кръга “Арда” разби със 7:0 тима на “Борислав” Първомай. “Марица” излезе начело в класирането със 17 точки, втори е “Родопа” Смолян с 16, но и с мач по-малко, а трети е “Арда” с 14. В следващия кръг “Марица” гостува на “Борислав”. Двубоят е на 6 април, от 10:30 часа в Първомай.

снимка: архив: Георги Коев

29 март 2018, четвъртък, 11:00 ч / VIII кръг:
Марица 1921 (Пловдив) - Евроколеж (Пловдив)                2-1
Арда (Кърджали) - Борислав 2009 (Първомай)                 7-0
29 март 2018, четвъртък, 15:00 ч / VIII кръг: