Отборът на Ботев Пловдив до 19 години победи гостуващия Дунав с 3:0 в последния мач на канарчетата от есенния полусезон, предаде репортер на Glas.bg. Така жълто-черните ще зимуват в близост до първите челото и през пролетта ще имат възможност да атакуват титлата. Срещата се игра на изкуствения терен на базата в Коматево.

Двубоят стартира с домакински натиск на пловдивчани. Момчетата на Тодор Киселичков обаче не създаваха достатъчно чисти ситуации за гол. В средата на частта играта често бе спирана заради играчи от гостуващия тим , които лежаха на терена и добър футбол липсваше. Все пак в послените десет минути на първото полувреме „канарчетата” натиснаха съперника и логично откриха резултата. В 38'  Василен Марков засече отлично с глава центриране от корнер на Здравко Жилов за 1:0.

Пет минути по-късно "жълто-черните” можеха да повторят упражнението, но другата страна. Този път след късо изпъленние на ъгллов удар Жилов извади на задна греда, но Златков не намери добре кълбото.

След почивката русенци първи имаха добър възможност за попадение. Ивайло Димитров проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира остро, но бранител на Ботев изчисти в ъглов. „Канарчетата” отговориха с добра атака, която бе завършена от Мартин Татаров, който обаче стреля над напречната греда. В 56' Ботев бе близо да удвои. Калчев извади Жилов в наказателното поле на противника, но ударът на десетката премина на сантиметри от страничния стълб.

Отново Златков можеше да направи резултата класически в 77' минута, след като бе намерен отлично вдясно, но този стражът на гостите се намеси убедително. Две минути по-късно Богаданов прати топката в мрежата на Дунав, обаче страничния съдия маркира засада. В 82' отново Богданов бе изведен очи в очи срещу вратаря Начев и отново флагът бе вдигнат, този път без нападелят да е зад отбраната на гостите. Все пак в 89' Ботев отбеляза трети гол. Точен за жълто-черните бе Димитър Богданов.

Довечера целият отбор на жълто-черните се събира на банкет, с който ще бъде отбелязан края на първия полусезон.

ПФК Ботев ПД U19: 33 Симеон Симеонов - ВРАТАР, 2 Димитър Калчев - КАПИТАН, 6 Васил Василев, 5 Василен Марков, 4 Рангел Костурски, 3 Георги Стайков, 10 Здравко Жилов, 8 Ангел Бастунов, 20 Кристиан Добрев, 11 Милен Златков, 9 Мартин Татаров.