Достойно представяне на Лазаров в първия български мач на турнира в София
Jan 30, 2016, 5:59 PM
1
168
Българският тенисист Александър Лазаров се представя достойно в първия си мач на АТП ниво.18-годишният талант загуби със 6:7(5), 4:6 срещу румънеца Мариус Копил в двубой от първия кръг на квалификациите на турнира в София. Лазаров, който още няма класиране в световната ранглиста, се представи много добре срещу световния #170 и загатна за добро бъдеще.Лазаров демонстрира отличен сервис и разнообразна игра, с която сериозно затрудни румънеца. При 5:5 в първия сет Лазаров имаше брейкбол, но не успя да се възползва от него, а в тайбрека един минипробив бе достатъчен.Във втората част българският талант показа страхотни нерви и на няколко пъти се измъкна от трудни ситуации. Все пак по-опитният на корта проби в решителния момент за 5:4, след което затвори мача с 6:4.Лазаров участва в квалификациите с уайлд кард от организаторите.Това бе и първият мач на турнира в София с българско участие.От основната схема ще стартират Димитър Кузманов и Александър Лазов.Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOSКоментирай