Юношеският национален отбор на родените през 2002 г. (U16) загуби с 0:2 от Македония втората контрола между двете селекции в националната база "Дом на футбола" в "Бояна".

Гостите вкараха попаденията в края на първото и началото на второто полувреме, съответно чрез Живик и Иван Николов. Припомняме, че първата проверка завърши 1:1.

Първо полувреме

Националите демонстрираха желание, воля за победа и добро взаимодействие на терена, като  застрашиха вратата на съперника на няколко пъти след отлични атаки. В 13-та минута триходова комбинация между Маринов, Петков и Георгиев завърши с удар на халфа на Лудогорец покрай лявата греда на съперника. Три минути по-късно Петков изведе Маринов зад отбраната на гостите, но стражът Алчевски излезе напред и улови топката пред краката на нападателя на "Берое". В 17-та минута вратарят на Македония отново се намеси решаващо, след като отрази силен изстрел на Петков. В 26-та минута гостите откриха резултата. След разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Живик, който бе оставен непокрит и с удар от няколко метра реализира за 0:1. Георгиев можеше да изравни в 38-та минута, но изстрелът му бе спасен от Алчевски.

Второ полувреме

Гостите удвоиха преднината си четири минути след почивката. Живик отклони топката с глава към Николов, който преодоля Баданов с техничен удар отблизо.

До края на двубоя младите "лъвове" можеха да обърнат развоя на срещата, но Алчевски отрази силен удар на Кристиян Атанасов, а Шопов и Петров стреляха неточно.

Стартовият състав на България U16: Милко Баданов ("Ботев" Пд.), Валентин Цветанов ("Лудогорец"), Християн Петров (ЦСКА-София), Алекс Луканов ("Лудогорец"), Стефан Стефанов ("Левски"), Емил Ценов (ЦСКА-София), Станислав Шопов – к.("Ботев" Пд.), Красимир Пенчев ("Славия"), Петър Георгиев ("Лудогорец"),  Никола Маринов ("Берое"), Мартин Петков ("Левски");

Резерви: Никола Виденов ("Славия"), Любомир Митков (ЦСКА-София), Добрин Денев ("Левски"), Кристиян Атанасов (ЦСКА-София), Преслав Папарков ("Дунав"), Иво Казаков ("Ботев" Пд.), Богдан Костов ("Левски"), Илиян Василев ("Локомотив" Сф.)

Източник: официалният сайт на БФС