Ботев постигна категорична победа с 6:0 над Чавдар (Етрополе) в първи осминафинал за Купата на БФС при набор 2000. Заради непрестанния дъжд над Пловдив двубоят се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево".

"Канарчетата", които бяха в резервния син екип, доминираха тотално, като реализираха по три гола през двете полувремена. В 14-ата минута Димитър Пройчев центрира остро, защитник на гостите игра с глава и прати топката в собствената си врата.

Последваха две красиви попадения на Иван Василев. Нападателят се разписа в 18-ата и 24-ата минута с удари от средна дистанция, които не оставиха шанс на вратаря.

В началото на второто полувреме Стоян Николов покачи на 4:0, след като се възпозлзва от разбъркване в наказателното поле на гостите. 5:0 направи Илиян Томов от дузпа, а малко преди края се разписа и роденият през 2002 година Даниел Иванов.

Реваншът между двата тима е на 8-ми ноември в Етрополе.