Локомотив Пловдив победи Левски - Раковски в шампионатен мач в Елитната до 17 години с 1:0 на Лаута, предаде репортер на Glas.bg. Срещата се игра на изкуствения терен, а момчетата на Георгиу Кирякос стигнаха до трите точки след добра игра.

Силен домакински натиск от първата минута на мача наложиха черно-белите. Локомотив определено бе по активния тим през първата част на  полувремето, но трудно достигашпе до чисти положения. Все пак в 25 минута Даниел Чаушев проби отляво, извади към Мирослав Христов, който направи невероятен пропуск като прехвърли вратата от един метър. Левски-Раковски отговори три минути по-късно, когато успоредно цетриране бе засечено от Пламен Станоев от пет метра пред голлинията, но топката мина над напречната греда.

След почивката черно-белите продължиха да атакуват и повече са търсят гола. В 55-ата минута Филип Колев имаше добра възможност да открие. Нападателят пое топката в наказателното поле завъртя се и стреля  с левия крак, но вратарят на гостите спаси. Гостите отговориха с греда. Пламен Станоев с хубав удар намери десния страничен стълб зад Йотов. В последният четвърт час на мача гол на Локо бе отменен, след като страничния съдия реши, че тя е напуснала пределите на терена преди да бъде върната към точката за дузпата, от където нападател на черно-белите реализира.

Минута по-късно справедливостта като че ли възтържествува и след корнер топката бе отбита, но със страхотен изстрел Петко Петков отбеляза от границата на наказателното поле.

Локомотив U17 - Левски-Раковски U17 1:0 (Петко Петков 74')

Posted by Lokomotiv Plovdiv Football Academy / ДЮШ Локомотив Пловдив on Mittwoch, 30. August 2017