ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: България U16 стигна до бронза в Москва ВИДЕО

Aug 26, 2017, 4:13 PM
1
1148

Националният отбор на България до 16 години спечели бронзовите медали на турнира "Звезден път" след като победи с 1:0 тима на Литва.  Лъвчетата имаха доста проблеми със своя съперник през първото полувреме, когато литовците на три пъти пропуснаха да поведат в резулата. През втората част трикольорите стояха по-добре на терена. В 60-ата минута реферът не отсъди чиста дузпа в наша полза за груб фаул в наказателното поле на литовците. Десетина минути по-късно самостоятелен пробив на капитана на България Слави Шопов завърши с примерен голов удар, който донесе победа на нашите момчета.

В двубоя участваха почти всички представители на пловдивските школи, които бяха повикани от Марчо Дафчев на турнира. Милко Баданов, Станислав Шопов, Иво Казаков, Георги Трифонов и Аспарух Славов от Ботев и Иво Кръстев Локо Пд вчеха участие в двубоя.

Ето и имената на цялата група футболисти, които участваха в престижния турнир и завоюваха третото място:

Вратари: Милко Баданов (Ботев Пловдив), Никола Виденов (Славия);
защитници: Алекс Луканов (Лудогорец), Християн Петров (Локомотив Пловдив), Иван Атанасов (Локомотив Пловдив), Любомир Митков (ЦСКА-София), Петър Янакиев (Лудогорец);
полузащитници: Димитър Василев (Лудогорец), Петър Георгиев (Лудогорец), Илян Василев (Локомотив София), Ивайло Кръстев (Локомотив Пловдив), Преслав Папарков (Дунав), Станислав Шопов (Ботев Пловдив), Аспарух Славов (Ботев Пловдив), Стефан Попов (Корнея, Испания);
нападатели: Георги Трифонов (Ботев Пловдив), Иво Казаков (Ботев Пловдив), Красимир Панчев (Славия), Кристиян Атанасов (ЦСКА-София), Никола Маринов (Берое).