Ботев загуби с 0:1 като гост на Пирин в първия си мач от новия шампионат на Елитната юношеска група до 19 години, научи Glas.bg.

Срещата в село Рилци край Благоевград започна равностойно. В 23- та минута отбраната на "канарчетата" обаче се пропука, като най-добре от това се възползва нападателят на домакините Емилиян Христов и откри - 1:0. До края на първата част Пирин можеше да удвои своя аванс, но гредата покри Стелиан Ангелов.

През втората част Ботев опита да изравни и не бе далеч, когато заради неразбирателство между вратаря и защитата на благоевградчани топката попадна в Димитър Богданов, който от непосредствена близост не намери рамките на вратата. Това така и остана най-чистото положение през второто полувреме и резултатът не се промени.

В следващия кръг Ботев приема у дома Монтана. Срещата ще се проведе в събота (19 август) от 18.00 часа в Коматево.