Ботев Пловдив и Славия завършиха 1:1 в първи мач от полуфиналите на Републиканското първенство при U15. Срещата се игра на стадион "Славия".

Жълто-черните определено бяха по-активния тим преди паузата. През втората част белите стигнаха първи до попадение. Точен за Славия бе Тома Ушагелов. Все пак канарчетата успяха да стигнат до изравнително попадение. Минута преди края Иво Казаков бе точен от пряк свободен удар от 25 метра.

Сериозните пропуски на Ботев ги лишиха от победа и по-голямо предимство преди реванша, но те остават фаворит за мястото на финала.

Двубоят между двата тима на централния терен в Коматево ще бъде на 27 юни (вторник), като началният час на срещата отново е 18.00.

...........................................................................................................................................

Славия - Ботев 1:1

3' Опасно центриране в наказателното поле на Славия, защитник избива пред Иво Казаков

4' Удар към вратата на Ботев, високо над гредата

6' Отлична възможност за Ботев. Дани Иванов получи извеждащ пас и остана сам срещу вратаря, пусна топката покрай него, но твърде дълго и от малък ъгъл не успя да се разпише

14' Пловдивчани са по-активни и владеят трайно топката

25' Аспарух Славов стреля от 20 метра, топката минава в близост до десния страничен стълб

31' Сериозен пропуск! Слави Шопов изведе Георги Трифонов в наказателното поле, нападателят залъга защитник и от няколко метра фронтално срещу вратата стреля, но на сантиметри от гредата

41' Гол за Славия. Домакините откриват резултата с техничен удар на Ушагелов от 22 метра

48' Отново сериозен пропуск за Ботев! Иво Казаков проби отляво и извади към Петър Итов, който от няколко метра не уцели празната врата.

63' Центриране от корнер, Венци Богданов засече с глава, но топката мина на метър от вратата на Славия

69' Гол за Ботев! Страхотно изпълнение на Иво Казаков от пряк свободен удар не остави шанс на вратаря на домакините

Ботев: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Томислав Георгиев, Атанас Чернев, Мартин Русев, Атанас Стоименов, Даниел Иванов, Георги Трифонов, Станислав Шопов,Аспарух Славов, Иво Казаков

Славия: Никола Виденов,Мартин Атанасов, Стоян Попов, Мартин Спасов, Александър Добчев,Кристиян Тодоров, Емил Пинджуров, Александър Дилов, Тома Ушагелов, Красимир Панчев, Кристиан Костадинов