Ботев и Локо не се победиха и завършиха 1:1 в първи мач от 1/8 финалите на Републиканското първенство при родените през 2002, предаде репортер на Glas.bg.

Двубоят, който се игра на едно от помощните игрища в Коматево, започна равностойно, като двата тима разгадаваха съперника. Първи до опасност стигнаха домакините, които нацелиха напречната греда след центриране към вратата на Диян Димов, при добавката канарчетата отново не стигнаха до гол. В 20-та минута  Локомотив отговори подобаващо. Центриране отдясно намери Ангел Генчев, който с шпагат успя да открие резултата - 0:1. Благодарение на компактната си игра в отбрана гостите удържаха противника си далеч от вратата и съхраниха преднината си до почивката.

През втората част канарчетата започнаха ударно. Не бяха изминали и пет минути, когато след изпълнение на корнер и слаба намеса на бранител в черно-бяло, топката се търкаляше по голлинията, а най-съобразителен се оказа Мерт Салимехмед, който вкара за 1:1. Две минути по-късно Ботев получи правото да изпълни двоен удар,след като Християн Петров върна към своя страж и той улови с ръце. При изпълнението домакините успяха да вкарат топката в мрежата на смърфовете,но играчът в жълто-черно, играл последен с коженото кълбо, се оказа в засада и голът бе отменен. До края на срещата Ботев определено бе по-настоятелния отбор, но така и не успя да намери правилния  път към вратата на гостите. Канарчетата може да съжаляват най-много за 65-та минута, когато топката почти бе влязла зад стража на Локо Диян Димов, но Петър Петров бе на точното място и изчисти от голлинията. Така развръзката от сблъсъка ще се решава след три дни.

Реваншът между двата тима е в неделя от 18.00 часа на Лаута.

Ботев: Милко Баданов, Атанас Чернев, Томислав Георгиев, Венцислав Богданов, Мартин Русев, Георги Трифонов, Даниел Иванов, Станислав Шопов, Аспарух Славов, Петър Итов, Иво Казаков

Локо: Диян Димов, Петър Петров, Християн Петров, Ставри Юмерски, Петър Шилев, Николай Борисов, Ивайлов Кръстев, Кристиян Томов, Ангел Генчев, Сашо Лебанов, Иван Атанасов