Дисциплинарно уволнена служителка на централното управление на НАП- София бе възстановена на работа, след като се доказа, че неправилно е уволнена, вследствие на неправилно дисциплинарно наказание. Случаят е от 2011 година, но едва сега Административния съд разгледа делото, което бе заведено по жалба на служителката на НАП. В помощ ѝ се притекоха студентите от Юридическия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски”, като я защитаваха в съда.
Преди да бъде уволнена Цветелина И. е работила като главен експерт в дирекция на НАП. Заради катастрофа не се явила на работи за 5 работни дни, съответно тя не е била уведомила по надлежния ред нито прекия си ръководител, нито органа по назначаване. За периода, в който тя е отсъствала от служба се оказа,ч е е претърпяла пътно-транспортно произшествие, обаче видно от което не са настъпили сериозни поражения спрямо физическото и психическото ѝ състояние, респективно не е имало преграда тя да се яви на работа. Не е имала издаден надлежен болничен лист, след претърпяната злополука и затова бе възприето като самоотлъчка. След назначена дисциплинарна преписка, а след това и дисциплинарно наказание „уволнение”, служителката на НАП бе уволнена.
Тя обжалва административния акт за своето освобождаване от работа. Дългите пледоарии на адвокатите ѝ, позоваването на стабилна съдебна практика по подобни дела и недотолкова убедените възражения от страна на юрисконсулите на НАП, жената бе възстановена на работа, като съдът прецени, че актът за освобождаването ѝ е незаконосъобразен.
Тази история е почти по действителен случай, само, че са сменени държавната институция и името на уволнената жена.А по-горният случай бе възстановка на съдебен процес по дело за дисциплинарно уволнение, осъществен от третокурсниците-прависти на ПУ. Последното им семинарно занятие за тази година бе изнесено в една от залите на Административен съд-Пловдив. Там в продължение на един час ищци и ответници спориха за това дали служителката е правомерно отстранена от работа и дали заповедта за уволнението ѝ е според императивните изисквания на материалното и процесуално административно право.
„На мнение съм, че практическата подготовка няма как да не върви редом до теоретичната. Университетът е мястото, в което студентите влизат с определена концепция какво искат да учат, как искат да се реализират, но нямат яснота във визията, по отношение на коя област на правото да се насочат. Подобни практически дейности, като завършек на нашия обучителен курс по предмета „Право на държавната служба” дават възможност на студентите да покажат знанията, които са натрупали, правната култура, която са усвоили по време на учебния процес, и за себе си да си дадат сметка всъщност как изглежда правоприлагането в съдебната зала”, заяви главен асистент д-р Антония Илиева, с чиято помощ се реализира практическото обучение на бъдещите юристи.
Знанията на студентите изслушаха още доц. Константин Пехливанов,и двамата докторанти Ивайло Василев и Димо Хаджиев, които поздравиха студентите и им пожелаха и занапред още ползотворни практически успехи.

