Ботев завърши по шампионски първенството в Югоизточната елитна юношеска група до 15 години. В среща от последния кръг "канарчетата" се наложиха с 4:0 над Нефтохимик.

Момчетата на Иван Гешев вкараха по два гола в двете полувремена и прекъснаха впечатляващата серия на гостите от девет поредни мача без загуба. "Жълто-черните" бяха предвидили битката да се играе на естествен терен, но заради падналия дъжд над Пловдив я преместиха на изкуствения.

През първата част във вратата на "шейховете" се разписаха Аспарух Славов и Мерт Салимехмед, а след почивката Георги Трифонов и автогол оформиха крайното 4:0.

Междувременно стана ясно, че Черноморец 1919 е отборът, завършил на 5-то място, с което бургазлии спечелиха правото да участват на Републиканското първенство. Припомняме, че жребият за 1/8 финалите ще бъде изтеглен в понеделник( 5 юни). Други тимове от Югоизточната елитна група, които влязоха в топ 5 са: Ботев Пловдив, Берое, Локомотив Пловдив и Нефтохимик.

Снимка: botevplovdiv.bg