Ботев Пловдив разгроми със 7:0 съимениците си от Враца в 28-я кръг от Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се в Коматево, докато представителният тим показваше спечелена Купа на България пред хилядите си фенове в центъра на Пловдив.

Канарчетата не оставиха много шансове за противника си и си свършиха работата още през първата част. Само за 45- минути жълто-черните нанизаха 6 безответни попадения и на практика обезсмилиха второто полувреме.

През втората част пловдивчани намалиха темпото и добавиха само още едно попадение за крайното 7:0. Точни за канарчетата в двубоя бяха - Иван Кирев на два пъти, Димитър Богданов, Милен Златанов и Ангел Бастунов, който се отчете с хеттрик.

Следващия мач на жълто-черните е на 1 юни. Тогава те ще гостуват на Славия в София.

Снимка: Архив