Ботев Пловдив победи градския си съперник Локомотив с 0:2 като гост в шампионатен мач в Елитната до 19 години. Жълто-черните вкараха по едно попадение в двете полувремена, като втория гол на канарчетата бе изключително красив.

Срещата започна пред около стотина зрители.

В 5-ата минута играч на Локо стреля с глава след центриране от ляво, но ударът му бе слаб и не затродни стража на канарчетата

В 8-ата минута нападател на Ботев стреля от малък ъгъл, но вратаря на Локо изби в корнер. При последвалия ъглов удар не бе създадена опасност пред вратата на черно-белите.

13-ата минута Милко Георгиев опропасти добра атака на Ботев, след като реши да пробива сам през центъра, вместо да комбинира със свой съотборник.

15-ата минута Иван Кирев от Ботев стреля от далечна дистанция, но ударът му бе изключително неточен и премина висока над напречната греда на Евтимов.

В 29-ата минута жълто-черните стигнаха до чисто голово положение, след като Жилов извади към пенала, откъдето последва силен удар на Бастунов, но отново стражът на Локомотив опази вратата си суха.

41-ата минута след изпълнение на Иван Михайлов най-съобразителен се оказа Атанас Ташолов, който заби с топката с глава във вртата на Евтимов - 0:1.

В 44-ата минута канарчетата можеха да удвоят, когато Здравко Жилов излезе диагонално срещу вратата на символичните домакини, стреля, но ударът му бе отразен.

52-ата мунита Романски от Локо пробва далечен изтрел, но той премина на около метър от страничната греда.

65-ата минута Иван Михайлов получи жълт картон, след като спря перспективен пробив на Романски от домакините по лявото крило.

68 - ата минута Иван Кирев от Ботев стреля по диагонала, но ударът му премина далеч от очертанията на врата.

75 - ата миунта Петър Чалъков от Ботев напусна контузен терена, след като се сблъска със свой съотборник. Заради контузията на играча около 5 минути футбол на стадион Пловдив не се игра.

80 - ата минута Ботев Пловдив поведе с 2:0 след изкючително красив гол от воле на Иван Кирев. Жълто-черните изпълниха заучено положение при пряксвободен удар, при който Кирев завърши с невероятно красив удар от въздуха.

Локомотив Пловдив: Павлин Евтимов, Иван Грънчаров, Димитър Минчев, Николай Кехайов, Димитър Законов, Петър Главчев, Октай Юсеин, Иван Чалъков, Любомир Романски, Ангел Денчев и Архан Исуф.

Ботев Пловдив: Стелиан Ангелов, Димитър Калчев, Атанас Ташолов, Атанас Пашалиев, Петър Тодоров, Петър Чалъков, Милко Георгиев, Иван Михайлов, Ангел Бастунов, Здравко Жилов и Иван Кирев.

Локо - Ботев 0:2

0:1 41' Атанас Ташолов
0:2 80' Иван Кирев