Ботев Пловдив победи с 4:0 като гост Марица в препоследния кръг от Елитна юношеска група до 15 години. Срещата се игра пред погледа на националния селекционер на България в тази възрастова група Марчо Дафчев.

Канарчетата не оставиха никакъв шанс на съперника си като още на почивката имаха комфортна преднина от две попадения. Точни за Ботев бяха Иво Казаков и Даниел Иванов. През втората част жълто-черните продължиха да доминират на терена и логично стигнаха до още голове. Този път в прегръдките на съотборниците си се оказа Аспарух Славов, който на два пъти преодоля стража на домакините за крайното 0:4.

След поражението Марица загубиха и теоретичен шанс за класиране в първите пет места, които дават право на участие в Държавното първенство. Битката за последното място в топ 5 ще се води между ФК Черноморец 1919 и ФК Бургас спорт.

Снимка: botevplovdiv.bg