Отборът на "Марица" завърши 2:2 при гостуването си на "Черноморец 1919" в Бургас в мач от 20-ти кръг в Елитната група до 15 години - югоизточна зона. Двата отбора изиграха оспорван двубой, а първата част завърши без голове 0:0.

През втората част домакините поведоха чрез Димо Кръстев, а малко по-късно маричани удариха греда. Междувременно Васил Делов от тима от Бургас беше изгонен. Въпреки това малките “акули” удвоиха, чрез Димитър Киров, който отбеляза с глава. "Жълто-сините" показаха характер и не се отказаха да търсят успех в този двубой. Кристиян Бекиров намали резултата 4 минути преди края, а Георги Коев изравни за 2:2 в последната минута. До края на двубоя равенството се запази.

Другият конкурент на "Марица" и "Черноморец 1919" за 5-то място "Бургас спорт" завърши 0:0 с "Нефтохимик" и така разликата в точките между трите отбора се запази. "Черноморец 1919" е на петото място, което дава право на по-нататъшно участие на републиканското първенство, с 27 точки, "Бургас спорт" е с 25, а "Марица" е с 22 на седмата позиция. В следващия кръг "жълто-сините" посрещата лидера "Ботев", а в последния гостуват на "Верея". "Черноморец 1919" имат мачове последователно с "Нефтохимик" и "Бургас спорт", който пък в предпоследния кръг приема "Локомотив".