Локомотив Пловдив смаза от бой съгражданите си от Спартак, които вече изпаднаха от Елитната юношеска група до 17 години. Черно-белите разбиха Гладиаторите с 7:0, предаде репортер на Glas.bg. Локо започна с гръм и трясък мача и още във втората минута Мартин Колев изведе смърфовете напред в резултата. До 5-ата минута черно-белите вече водиха с 3:0 след две бързи попадения на Октай Юсеин. В същото време небето над Лаута се отвори и над изкуствения терен в комплекса започна да вали порой. Дъждът обаче не спря, водените в този мач от Димитър Палазов футболисти и Мартин Колев в 10-ата минута направи резултата 4:0 с хубав диагонален удар. В 29' Колев оформи своят хеттрик след като получи извеждащ пас и сам срещу вратаря на гостите не сгреши, правейки резултата 5:0.

Второто полувреме започна с оформянето на нов хеттрик. Октай Юсеин вкара третия си гол в мача и шести за Локо Пд. В 64' черно-белите вече водиха с 7:0 с попадение на Стоимен Тотков.

Локо Пд: Стефан Дафовски, Васил Иванов, Иван Караиванов, Стефан Тинков, Атанас Латаров, Окан Исмаил, Стоимен Тотков, Мартин Колев, Михаел Камберов, Октай Юсеин, Иван Ангелов.

Спартак Пд: Алекс Василев, Николай Петров, Николай Бозуков, Георги Стоянов, Кристиян Кръстев, Антон Маргаритов, Димитър Казов, Венко Нармински, Кристиан Мерев, Ивайло Христов, Димитър Русев.