Лудогорец направи още една важна крачка към спечелване на шампионската титла в Елитната юношеска група до 17 години. Тимът, воден от Радослав Комитов, спечели безапелационно домакинството си на Берое със 7:0. Авансът на Лудогорец пред втория и третия в класирането остава 10 точки. Преследвачите Черно море и Септември също записаха победи. "Моряците" спечелиха с 1:0 домакинството си на ЦСКА, а Септември се наложи с 2:0 като гост на Левски-Раковски. Днес се изиграха всичките 8 мача от 25-ия кръг на Елитнта U17. Левски и Ботев (Пловдив) бяха убедителни у дома. "Сините" надиграха с 6:2 Локомотив (Пловдив) на "Герена". Ботев (Пловдив) нямаше проблеми срещу гостуващия Спартак (Плевен) и победи с 5:1. Единственото равенство се получи в "Овча купел" на мача Славия – Ботев 2002 (2:2), където "белите" изпуснаха аванс от 2 гола. Марек победи Монтана в Дупница с 2:1, Пирин се наложи с 3:1 като гост на Спартак (Пловдив). Вижте най-интересното от мачовете.

---

Черно море - ЦСКА 1:0 (0:0)

Черно море продължава битката със Септември за второто място. "Моряците" спечелиха домакинството си на ЦСКА с гол на Виктор Попов в средата на второто полувреме. През първата част имаше положения и пред двете врати, но гол не падна. 5 минути преди края капитанът на домакините Лъчезар Йорданов пропусна дузпа. Черно море е втори с 57 точки, с 10 по-малко от лидера Лудогорец. ЦСКА е четвърти с 51.

---

Лудогорец - Берое 7:0 (3:0)

Лудогорец продължава с впечатляващото си представяне в групата. Това бе 21-а победа за отбора от 25 мача. Тимът от Разград няма загуба в шампионата. Хюсеин Хюсеин вкара два гола за успеха в 7-ата и 60-ата минута. Също с две попадения се отличи и Димитър Митков, едното бе от дузпа в 29-ата минута. По един гол добавиха Доминик Янков (9), Георги Стоянов (53) и Илкер Будинов (66). В следващия кръг Лудогорец гостува на Септември в София като дербито е на 7 май, неделя, от 10:30 ч.

---

Ботев (Пловдив) - Спартак (Плевен) 5:1 (2:0)

Футболистът на Спартак (Плевен) Християн Николов си вкара автогол в 22-ата минута, а три по-късно Емил Колев удвои аванса на "канарчетата". В началото на второто полувреме Атанас Янков отбеляза още два бързи гола за домакините. В 65-ата минута Стефчо Начев намали за Спартак. Две минути преди края Иван Василев направи победата на Ботев по-убедителна.

---

Марек – Монтана 2:1 (2:0)

Домакините реализираха два гола до почивката, които бяха достатъчни за победата. И този път голмайстор за дупничани бе Иван Георгиев. Нападателят вкара и двете попадения за Марек. В края Владислав Цеков от състава на Монтана вкара почетния гол за гостите. Марек е на 14-о място с 15 точки, Монтана заема десета позиция с 32 т.

---

Левски-Раковски - Септември  0:2 (0:1)

Гостите поведоха в 15-ата минута, когато Владимир Николов открадна топката в центъра и подаде към Галин Стоянов, който откри резултата. В 55-ата минута Димитър Димитров отбеляза втори гол за Септември след центриране от пряк свободен удар. В класирането Септември е трети с равен брой точки с Черно море – по 57. Столичани обаче са с мач по-малко. В четвъртък, 4 май, ще се играе отложеният двубой от 18-ия кръг Спартак (Плевен) – Септември.

---

Левски - Локомотив (Пловдив) 6:2 (4:0)

„Сините” си осигуриха победата още до почивката. През първата част два гола отбеляза Симеон Димитров, по един добавиха Костантин Иванов и Даниел Василев. В началото на втората част Стойчо Папазов вкара за 5:0 от дузпа. Гостите върнаха две попадения чрез Октай Юсеин. Крайното 6:2 оформи Петър Златинов.

---

Славия - Ботев 2002 2:2 (1:0)

Кристиян Димитров изведе "белите" напред с гол от пряк свободен удар в 30-ата минута. Нападателят на Славия се разписа и 5 минути след почивката за 2:0. Пламен Петров донесе точката за Ботев 2002. Той вкара в 55-ата и 68-ата минута. Славия е на пето място с 43 точки,  Ботев 2002 е 13-и с 23.

---

Спартак (Пд) - Пирин (Бл)  1:3 (0:0)

Четирите гола бяха отбелязани в последните 15 минути на мача. Пирин поведе с попадение на Димитър Митев в 65-ата минута. При този резултат домакините удариха греда. Антон Маргаритов нямаше късмет да се разпише след пряк свободен удар. Валентин Шляков покачи на 2:0 за "орлетата" малко по-късно. Домакините намалиха чрез Даниел Енчев, който също бе точен от дузпа. Третият гол за Пирин бе дело на Асен Крушовски в самия край на двубоя.

1. Лудогорец 1945 (Разград)           25   21   4   0   81:5    67