Локомотив Пловдив победи с 1:0 ЦСКА във финала на турнира в Сопот за набор 2004 и по този начин се класира за финалите на най-силния турнир в света  "Готия къп" 2017 в шведския град Гьотеборг през месец юли. Червените бяха по-активния отбор през целия мач, но смърфовете спечелиха срещата с убийствени контраатаки, предаде репортер на Glas.bg. При една от тях в средата на второто полувреме играч на ЦСКА повали черно-бял нападател, който излизаше сам срещу стража на армейците. Съдията не се поколеба и показа червен картон на столичния футболист. Попадението за смърфовете пък падна в първите минути на първата част.

Локо Пловдив се класира за финала на турнира в Сопот, след като спечели два от трите мача в своята група: