24-ият кръг в Елитната юношеска група до 19 години донесе рекордна резултатност от 49 гола. Това прави средно по 6,1 попадения на мач. Рекорден е и резултатът 15:2 между Лудогорец и Сливен. Дали тези цифри са положителни или отрицателни, всеки сам може да си отговори. Само в 1-2 двубоя бяха отбелязани по 2-3 гола, във всички останали паднаха много повече. Вижте кратък обзор с головия дъжд.

----

ЦСКА-София - Пирин (Бл) 3:0 (1:0)

Единственият мач, който се игра в събота. Радослав Живков откри резултата още във 2-ата минута. Домакините чакаха края на двубоя, за да отбележат още попадения. Те са дело на Георги Търтов в 78-ата и Айкут Рамадан в 87-ата.

----

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 3:1 (1:1)

Втори пореден успех за врачани, дошъл с обрат. В 13-ата минута Мариян Тонев откри за Локо. В 39-ата минута Андриян Краев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. След почивката Ботев доминираше и успехът дойде съвсем логично. В 65-ата Виктор Василев направи 2:1 с красив прехвърлящ удар от 20-ина метра. 5 минути преди края Краев увенча отличната си игра с второ попадение за 3:1.

----

Ботев (Пд) - Монтана 6:0 (2:0)

Един от разгромите на кръга, но далеч не най-големият. Милен Златков откри в 10-ата минута, а още в 12-ата Здравко Жилов удвои. 3:0 стана в 48-ата, когато Валентин Тодоров порази целта с шут от разстояние. Милен Златков добави още едно попадение в 53-тата. Иван Кирев също се разписа - в 76-ата. Влезлият като смяна Мартин Татаров сложи точка в 76-ата - 6:0.

----

Берое - Нефтохимик 1:1 (1:0)

Добър мач на високо темпо. “Шейховете” израдиха късмет, тъй като домакините изтърваха страшно нмного положения, удариха две греди, веднъж топката бе чистена от голлинията. Беройци започнаха отлично и Александър Енев бе точен за 1:0 още в 4-ата минута. Нататък обаче те изтърваха да затворят срещата с второ попадение. А възможности имаха в изобилие. И както често се случва - който не вкарва, обикновено инкасира гол. Това стана в 75-ата, когато Радостин Неделчев възстанови паритета с удар в сглобката. Берое пропусна и след това. Отличен резултат и ценна точка за Нафтата, още повече предвид развоя и събитията на терена.

----

Славия - Верея 5:0 (2:0)

Положението на Верея става все по-тежко. Славия също не пожали старозагорци. Мартин Семерджиев откри головата серия в 14-ата от дузпа. В 35-ата минута футболист на Верея получи втори жълт и червен картон. Малко след това Дейвид Димитров покачи на 2:0. В 52-ата Цветомир Вачев също записа името си в графата с голмайсторите в протокола. Последните два гола паднаха в края на мача, дело на Ангел Ангелов (82-ата) и Вачев (85-ата). Гостите закъсняха малко за мача, тъй като имаха проблеми с автобуса.

----

Черно море - Дунав (Русе) 2:5 (2:2)

Единствената победа за гостите в кръга поне е впечатляваща. През първото полувреме и двата отбора допуснаха много грешки, довели до головете в 2-те врати. Калоян Диев даде аванс на домакините в 14-ата минута. Русенци обаче отвърнаха с двоен удар в 21-ата и 24-ата, когато Сонер Хюсеин обърна резултата с попадения след корнери. В 31-ата Румен Касабов изравни от дузпа. След антракта Дунав играеше по-сполучливо и успя да реализира три попадения. В 63-тата Благовест Ленков вкара за трети път във вратата на Черно море. Варненци тръгнаха да изравняват, но бяха хванати в крачка на контри. Ивайло Димитров направи успеха на Дунав впечатляващ в 72-ата и 78-ата минута.

----

Левски - Септември (Сф) 3:2 (1:1)

Пак драма с участието на “сините” и пак резултат 3:2. Такъв бе и преди седмица в Монтана. Получи се битка и хубав мач на “Герена”. Кристиан Иванов наказа грешка на вратаря Димитър Шейтанов в началото - 1:0 за Септември. Атанас Кабов изравни с хубав гол с поразяващ удар, какъвто вкара и две седмици по-рано. Малко след почивката Алекс Боримиров даде преднина на Левски за първи път в мача. В 60-ата Септември получи дузпа и Денис Симеонов изравни. Кабов се разписа за втори път и донесе нови 3 точки в актива на “сините”.

----

Лудогорец - Сливен 15:2

Само изреждаме голмайсторите: Юнус Юнус - 6 попадения, Мехмед Мехмед - 3, Мартин Милков - 2, Ерол Дост - 1, Лъчезар Ковачев, Георги Бабалиев и Андриян Димитров по един. За Сливен вкараха Атанас Атанасов и Божидар Дончев.

В четвъртък ще се играят отложените мачове Левски - Лудогорец и Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София. А в рубриката ни Първенства можете да намерите програма за следващите два кръга в U19.