Ботев Пловдив набор 2001 спечели Купата на България за трета поредна година, с което влезе в историята, като първия отбор постигнал това. Канарчетата се наложиха над Левски с 4:3 след изпълнение на дузпи, като в редовното време срещата завърши 1:1.

През първата част жълто-черните тотално доминираха и пресираха противника от самото начало. След няколко пропуска в началото Ботев все пак стигна до попадение. Крис Добрев преодоля двама играчи в сини фланелки, след което пусна топката към Иван Василев и той разстреля вратаря на Левски.

След почивката символичните домакини от София изравниха играта и потърсиха изравнително попадение. Такова имаше. При разбъркване след изпълнение на корнер най-съобразителен се оказа Гален Ненов - 1:1.

До края на срещата и двата тима се прибраха и по-интересни положения липсваха.

При дузпите в герой за канарчетата се превърна стражът Марио Усков, който спаси 3 наказателни удара и заличи пропуските на Крис Добрев и Габриел Земярски.