- Кой е първият ти детски спомен? - Може би първият ми детски спомен е от пясъка, от плажа, от морето, защото аз съм проходила на пясък. Следващият вече е пързаляне със ски. Все са спомени, свързани с природата, което е най-хубавото. - Какъв съвет би дала на 18-годишната Сани Жекова? - Със сигурност бих ѝ дала много съвети, но сега израствайки и преминавайки през толкова бурни етапи от живота, виждам, че всичко ми се е случило с някаква цел и мисия. Въпросът е доколко аз съм я осъзнала. Бях доста дива тийнейджърка. Имало е моменти, в които по цяла нощ танцувахме, а сутрин се ходеше на тренировка. Честно казано не знам как ми е стигала енергията и фокусът. Но може би, ако бях малко по-постоянна и дисциплинирана тогава, щеше да е по-добре. - Имаш ли си любима книга, която препрочиташ и до ден-днешен? - Имам седем-осем книги на нощното ми шкафче. Обичам да си чета от всяка една от тях. Харесва ми да чета философия и във всяка книга намирам по нещо мъдро и ценно за живота. Много ми е трудно да посоча една любима книга. - Била си на толкова много места по света, имаш ли си някое любимо? - Също ми е много трудно да кажа, защото всяко място си е хубаво посвоему. Както обичам планината, така обичам и морето, и долините, и реките, и града. Гледам да живея на момента, за мига, защото осъзнах, че всичко се случва много бързо и нещата се променят също бързо. Човек трябва да се наслаждава на всеки един миг, защото той посвоему си е уникален. Когато успееш да постигнеш това, ти си един щастлив човек. - Пътувала си много, имаш ли някоя куриозна случка - да изпуснеш самолет или да нощувате на непредвидено място? - Често се е случвало, защото пътуването винаги е свързано с много приключения, няма как. Случвало се е баща ми да спре самолет на летището, защото съм била с тапите в ушите, слушала съм музика и съм "изключила", че вече има последно повикване за моето име и то не къде да е, а в Аспен. Самолетът беше спрян на площадката за излитане, за да ме изчака да се кача. Случват се такива неща. - Коя музика успява да те отнесе от реалността? - Обичам много различни стилове, защото за всяко настроение си има различна музика. Имам много богата фонотека и не обичам да се ограничавам с един стил. Смятам, че колкото по-широкоскроен е един човек, толкова по-добре. Обичам фънк, реге, рок, соул, R&B, хип-хоп, алтернативен рок. Може би напоследък слушам най-много инди рок. - Имаш ли си любимо питие/ястие или пак обичаш разнообразието? - Да, обичам разнообразието и мисля, че е много скучно човек да прави всеки ден едно и също и да се ограничава с опитване на едни и същи неща. Колкото повече, толкова повече. Мисля, че нямам любимо. - Ако не беше професионален състезател по сноуборд, с какво щеше да се занимаваш? - Може би щях да се занимавам с друг спорт - един от моите любими - кайтсърфинг или уиндсърфинг. Ако беше нещо съвсем различно от спорта, може би щях да се занимавам с изкуство. Може би щях да наблегна много повече на образованието си, да се занимавам с наука, с хора. Но за толкова години разбрах кои са другите неща, които ми се отдават, освен спорта и гледам да ги развивам паралелно. - Никога не е късно, все пак спортът е до време. - Така е, разбира се. Аз съм много благодарна, защото спортът ми е дал толкова възможности и ми е показал какво има в страни, а това е много важно. Имам възможност да избирам и в крайна сметка да правя това, което обичам и да не го кръщавам "работа". - Какво си пожелаваш за новия сезон? - Да сме здрави, спокойни, да не ни натоварват с прекалено големи очаквания, защото спортът е нещо непредсказуемо. Пожелавам си хората, които винаги са били с мен, да останат с мен до края. Коментирай
Сани Жекова: Баща ми е спирал самолет заради мен
Jan 15, 2017, 5:08 PM
1
119