Ръководството на Байерн Мюнхен обяви трансферите на двама немски национали. Става дума за футболистите на Хофенхайм Себастиан Руди и Никлас Зюле.За в бъдеще 26-годишният Руди ще трябва да замести ветерана Шаби Алонсо, докато 21-годишният Зюле ще бъде използван като бранител на мястото на капитана Филип Лам.Руди и Зюле правят отличен сезон за Хофенхайм, който все още няма загуба от началото на сезона и заема петото място във временното класиране.Двамата ще се присъединят към Байерн в края на настоящата кампания.„Доволни и щастливи сме Никлас Зюле и Себастиан Руди преминават в Байерн. Трансферът на двамата германски национали е също и инвестиция в бъдещето на Байерн“, коментира изпълнителният директор на клуба Карл-Ханц Румениге.Руди пристига на „Алианц Арена“ като свободен агент, тъй като договорът му с Хофенхайм изтича, докато Зюле ще струва на Байерн около 20 млн. евро.Коментирай