Диагоналът на националния отбор на Словения Тончек Щерн призна след трудната победа над Канада с 3:1 гейма в първия си мач от турнира в Група 6 от втората седмица на Лигата на нациите, на който са домакини, че в предстоящата среща с България братята Александър и Симеон Николови най-вероятно ще бъдат най-голямата заплаха за тях.

"Канадците определено бяха труден противник. Има място за подобрение във всички елементи на играта ни, не бих откроил нищо конкретно. Но мисля, че днес (б.р. снощи) вече показахме по-добро представяне отколкото в първия турнир, с по-малко собствени грешки и с това, че натиснахме и поемахме повече рискове на сервис. България изигра много добър мач и победи италианците. В последните години братя Николови се откроиха особено и най-вероятно те ще бъдат най-голямата заплаха за нас и утре. Сега трябва да си починем добре, да се подготвим физически, а утре е нов ден, в който ще мислим за България", сподели Щерн пред официалния сайт на местната федерация.

Мачът между Словения и България е тази вечер (25 юни) от 21,30 часа българско време.

Снимки: volleyballworld.com

Следвай ни: