Арсенал ще се опита да се възползва от грешката на Ливърпул и да намали дистанцията до лидера в класирането. “Артилеристите” обаче ги чака много тежко гостуване на Нюкасъл. “Свраките” спечелиха последните четири мача на “Сейнт Джеймсис Парк” срещу този съперник.
Уилям Салиба, който имаше проблем с контузия е на резервната скамейка, а неговото място в центъра на защитата заема Кристиан Москера. Това е една от трите промени, които Микел Артета е направил от двубоя срещу Манчестър Сити преди седмица. Букайо Сака и Еберечи Езе, които тогава влязоха като резерви, днес са в титулярния състав за сметка на Микел Мерино и контузения Нони Мадуеке.
🔴 𝗧𝗘𝗔𝗠𝙉𝙀𝙒𝙎 ⚪️
— Arsenal (@Arsenal) September 28, 2025
🧱 Mosquera partners Gabriel
🪄 Eze in the middle
⚡️ Saka starts
Let’s bring the fight, Gunners ✊
Еди Хау е заложил на трима в центъра на защитата. Джейкъб Мърфи се очаква да играе като десен халф-бек. Антъни Гордън се завръща след наказание и ще помага на Ник Волтемаде в атака.
HOWAY THE LADS! 🙌 pic.twitter.com/geqE7X411P
— Newcastle United (@NUFC) September 28, 2025
НЮКАСЪЛ - АРСЕНАЛ
НЮКАСЪЛ: Поуп, Тиау, Ботман, Бърн, Ливраменто, Мърфи, Гимараеш, Жоелинтон, Тонали, Гордън, Волтемаде
АРСЕНАЛ: Рая, Тимбер, Магаляеш, Москера, Калафиори, Субименди, Райс, Езе, Сака, Тросар, Гьокереш