Националният отбор на България за юноши до 19 години стартира с убедителна победа участието си на Световното първенство в Узбекистан. Воденият от селекционера Мирослав Живков тим надигра категорично Алжир с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) в първия си мач от Група В на Мондиала, игран този следобед в Ташкент.
Утре (25 юли) българските юноши ще изиграят втората си среща от групата с отборът на Китай, който по-късно днес ще започне с мач срещу Япония. Двубоят е отново от 12,00 часа българско време. По регламент първите 4 отбора от предварителните групи ще продължат напред към следващата, елиминационна, фаза на турнира.
Най-полезен за България стана капитанът Жасмин Величков с 14 точки. Деян Маринов и Никола Константинов (2 блока) добавиха по 10 точки за победата.
За тима на Алжир Ахмед Белкасим завърши със скромните 9 точки.
Следвай ни: