Дебютантът Чехия записа втора поредна чиста победа в тазгодишната Волейболна Лига на нациите за жени. След като вчера надигра България с 3:0 гейма, днес воденият от Йоанис Атанасопулос тим се наложи и над Тайланд с 3:0 (25:18, 25:16, 32:30) в третия си мач от турнира в Група 5 на основната фаза на Лигата, игран в зала "Кай Так Арена" в Хонконг.

Така чехкините имат 4 победи, 3 загуби и 10 точки във временното общо класиране. Тайланд пък с едва 1 победа, 6 загуби и 4 точки в актива си. Утре (22 юни) са последните срещи и на двата тима на турнира. Първо от 08,00 часа българско време тайландките ще играят с България, а след това от 11,30 часа Чехия ще излезе срещу силния тим на Япония.

Най-полезна за Чехия стана Моника Бранчушка със страхотните 22 точки (3 блока и 1 ас) за победата. Капитанката Михаела Млейнкова добави още 17 точки (1 ас) за успеха.

За тима на Тайланд Варисара Сийталоуд (1 блок и 1 ас) и Пимпичая Кокрам (1 ас) реализираха по 14 точки.

Снимки: en.volleyballworld.com

Следвай ни: