„А БОЛА“ научи, че Бенфика вече е подала жалба до Дисциплинарната комисия на Португалската футболна федерация (FPF) срещу играчите на Спортинг Матеуш Рейш и Максимилиано Араухо, във връзка с инцидента, който те предизвикаха с нападателя на Бенфика Андреа Белоти на финала за Купата на Португалия миналата неделя.

В жалбата се описва удар с лакът от Макси върху Белоти, който според Бенфика е заслужил директен червен картон или поне втори жълт, както и поведението на Рейш, който е ритнал и стъпкал главата на италианския нападател на „орлите“. „Червените“ отбелязват, че този инцидент не е включен в доклада на съдията, което смятат за сериозен пропуск.

Beloti rasteira com a cabeça a sola da chuteira do Mateus Reis pic.twitter.com/1F8vtyfFdp

— Firmino (@JFirmino10) May 25, 2025

В подкрепа на жалбата на Бенфика се посочва още, че по време на празненствата за спечелването на Купата отборът на Спортинг е развял плакат, препращащ към инцидента между Рейш и Белоти: „Тук ние мачкаме глави.“

Сега оценката на случая е в ръцете на Дисциплинарната комисия на FPF, която може да реши да наложи наказание на играчите от 1 до 10 мача или, в по-лекия случай, от 1 до 4 мача.

Следвай ни:

Снимки: Imago