Плановете за продажба на баскетболния Портланд Трейл Блейзърс, като част от имуществото на покойния собственик Пол Алън бяха потвърдени.

Продажбата е "в съответствие с директивата на Алън за евентуална продажба на спортните активи и насочването на всички приходи от имуществото за филантропия“, се казва в изявление на Портланд, публикувано в социалните платформи.

Наети са инвестиционната банка Allen&Company и адвокатската кантора Hogan Lovells да ръководят процеса на продажба, който се очаква да продължи и през сезон 2025/2026 на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Бордът на НБА ще трябва да ратифицира всяко споразумение за покупка. Алън, милиардер и съосновател на Microsoft, закупи отбора на Портланд за 70 милиона долара през 1988 година. Той почина през 2018-а.

Алън притежаваше също Сиатъл Сийхоукс от НФЛ в американския футбол и имаше 25% дял в Сиатъл Саундърс от футболната Мейджър Лийг Сокър, но към момента нито един от тези клубове не е обявен за продажба.

Според оценка на CNBC за 2025 година Портланд Трейл Блейзърс е един от от най-ниско оценените отбори в НБА с 3,65 милиарда долара.

Следвай ни: