Кристъл Палас приема Манчестър Сити на “Селхърст Парк” в двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг. “Гражданите” ще се опитат да запишат втори пореден успех през седмицата, след като преди няколко дни победиха с 3:0 Нотингам Форест. Това би прекъснало негативната серия от пет поредни загуби като гост на шампионите, които могат да се доближат на шест точки от лидера Ливърпул, чийто мач с Евертън бе отложен и поради тази причина лидерът в класирането няма да играе в този кръг.
Кристъл Палас, който е точно над зоната на изпадащите, също постигна успех в междинния кръг, след като надделя над Ипсуич.
“Орлите” имат две победи над “гражданите” в последните 18 сблъсъка в първенството. И двете обаче бяха на “Етихад Стейдиъм”, където пък през миналия сезон двубоят завърши 2:2. Сити спечели седем от последните си девет визити на “Селхърст парк” в Премиър лийг.
Оливър Гласнер е направил една промяна от мача с Ипсуич. Джеферсон Лерма влиза на мястото на Шейк Дукуре.
Your City side for #CRYMCI 🩵
— Manchester City (@ManCity) December 7, 2024
XI | Ortega Moreno, Walker (C), Dias, Gvardiol, Lewis, Gundogan, Bernardo, De Bruyne, Savinho, Nunes, Haaland
SUBS | Ederson, Carson, Grealish, Doku, Wright, Simpson-Pusey, O'Reilly, McAtee, Wilson-Esbrand#ManCity | @etihad pic.twitter.com/t6UU6jnvxf
Джосеп Гуардиола е извършил четири ротации. Кайл Уокър, Рико Люис, Матеус Нунеш и Савиньо стартират на местата на Нейтън Аке и Мануел Аканжи, които са контузени, и Джак Грийлиш и Жереми Доку, които остават на пейката за началото. Щефан Ортега започва на вратата във трети пореден мач.
Кристъл Палас: Хендерсън, Геи, Лакроа, Чалоба, Митчъл, Лерма, Хюз, Муньос, Езе, Сар, Матета
Манчестър Сити: Ортега, Уокър, Диаш, Гвардиол, Люис, Гюндоган, Силва, Де Бройне, Савиньо, Нунеш, Холанд
Следвай ни:Снимки: Imago