ЦСКА - София и носителят на Купата на Румъния Сепси играят при 0:2 в контролна среща в Австрия. Козмин Матей откри резултата в четвъртата минута, възползвайки се от груба грешка на Димитър Евтимов, а малко по-късно Бранислав Нинай (8) удвои преднината на своя тим. Това e четвърта проверка за "червените" по време на предсезонната им подготовка.

До момента столичани записаха две загуби - от Гройтер Фюрт (1:4) и РБ Залцбург (1:2), и една победа - срещу четвъртодивизионния австрийски тим Кематен (5:3).

Румънският отбор, в който играе родният защитник и бивш национал Радослав Димитров, спечели и двете си контроли дотук.

Сепси откри резултата още в четвъртата минута след груба грешка на Димитър Евтимов. Стражът на ЦСКА - София напусна наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване, но не пое топката по най-добрия начин и Козмин Матей се възползва от неточността, реализирайки в опразнената врата.

4 минути по-късно Бранислав Нинай удвои преднината на своя отбор, след като бе изпуснат от Вилдсхут при ъглов удар и с глава прати кълбото в мрежата на "червените".

Румънците продължаваха да атакуват, а футболистите на Саша Илич трябваше да се бранят в своята половина.

ЦСКА - София 0:2 Сепси

0:1 Козмин Матей (4)
0:2 Бранислав Нинай (8)

ЦСКА - София: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов (К), 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 21. Амос Юга, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев

Сепси: 33. Никзули Роланд, 3. Богдан Митреа, 77. Аднан Аганович, 21. Кристиан Барбуц, 9. Александру Тудорие, 13. Козмин Матей, 88. Радослав Димитров, 6. Николае Паун, 20. Андрес Димитреску, 82. Бранислав Нинай, 8. Йон Георге