Ботев победи с 1:2 Пирин като гост в мач от Елитната група U16. Победата на пловдивчани не дойде никак леко, но бе заслужена. Срещата се игра на терена в село Рилци и започна с около час закъснение, заради повреден автобус на пловдивчани, които закъсняха сериозно. Валери Владимиров откри в 29-та минута за Ботев, в 43-та минута Радослав Караманов в 43-та удвои. В 63-та минута Андреа Николов намали, но победата остана за Ботев, който заема 7-то място в класирането кръг преди финала с 49 точки. Пирин е 10-ти с 30 точки.

В Елитната група U15 Ботев загуби гостуването си на Черно море с 1:0. Мачът се игра на стадион "Корабостроител" в морската столица. Победното попадение за домакините отбеляза Кирил Петров в 60-та минута от дузпа. Ботев е 7-и с 45 точки. Черно море е с позиция по-надолу с 42.