Юношите от Елитния тим Лудогорец U15 записаха класическа победа 3:0 срещу Звезденбург в Бургас. Разградчани гостуваха на своя съперник за предпоследния мач от първенството.

Първият гол падна след добре изградена атака през фронталната зона. Точен за своя отбор беше Николай Попов след асистенция на Ястиян Георгиев. По този начин двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за Лудогорец.

Симеон Лалев удвои преднината за "зелените" веднага след подновяването на играта. Той се разписа във вратата на бургазлии след асистенция на Джем Андонов. В 78-мата минута разградчани получиха възможност да увеличат своята преднина чрез изпълнение на дузпа. Зад топката застана Преслав Стойков, но стражът на Звезденбург успя да спаси удара му. Все пак Преслав оформи крайното 3:0 след добавка.

"Орлетата" успяха да създадат още чисти голови положения, като пропуски направиха Еди Дончев, Петър Клявков, Теодор Костов. Добрата им игра не позволи на съперника да създаде нито една голова ситуация пред вратата им.

Поздравявам момчетата за победата. Имам забележки към представянето през първото полувреме, но след като подобрихме играта си през втората част, закономерно постигнахме победата, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В последния, XXX кръг в Елитната група до 15 години разградчани ще посрещнат на свой терен пловдивския Кронос.

Шампионите от Лудогорец U16 записаха изразителна победа с 5:0 срещу Звезденбург (Бургас). Мачът от предпоследния XXIX кръг от първенството в Елитната група се изигра в крайморския град.

През първото полувреме във вратата на бургазлии се разписаха Илиян Гатински и Николай Николов, който записа името си сред голмайсторите, след като бе точен при изпълнение от бялата точка.

През второто полувреме преднината за Лудогорец увеличиха Боян Иванов и Атила Сакалъ, който наниза топката във вратата на домакините на два пъти.

Момчетата се представиха на необходимото ниво, контролирахме мача през цялото време, всички сме доволни от играта и крайната победа, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Следващата седмица "орлетата" ще изиграят последния си шампионатен мач в Елитната група до 16 години. В програмата от XXX кръг ще послещнат на свой терен Спартак (Пловдив).

Децата на Лудогорец до 14 години спечелиха първенството на Зона Варна в своята възрастова група. "Орлетата" триумфираха на върха след победа с 3:1 срещу Волов (Шумен). Мачът бе част от последния XXII кръг и се изигра в комплекс "Гнездо на орли". След успеха разградчани финишират на върха с актив от 57 точки.

И трите попадения в полза на "зелените" бяха отбелязани през първата част на срещата, в която участие взеха всички момчета от тима. Точни за своя тим бяха Емир Ергюн, Симеон Симеонов и Илия Димитров. В края на първото полувреме бе оформен и крайният резултат 3:1.

Всички играчи се стараха да изпълняват поставените задачи и закономерно постигнахме победата, коментира старши треньорът на Лудогорец U14 Емилиян Петров.