Юношите на „Левски“ до 17 години разгромиха с 4:1 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от „Септември“ в мач от 29-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

Никола Кунчев откри резултата за „сините“ в 27-та минута след асистенция на Денис Гиведжов, а в 65-та Димитър Яръмов вкара втория гол за „Левски“ отново след подаване на Гиведжов. Кунчев оформи крайният резултат и хеттрика си с попадения в 70-та и 86-та минути след асистенции на Норайр Нурикян и Мартин Борисов.

Воденият от треньора Стоян Димов отбор е на второ място в класирането със 74 точки, с три по-малко от лидера „Лудогорец“. В последния, 30-ти кръг „сините“ гостуват в Разград в директен сблъсък за титлата.

„Левски“ U17: 1. Александър Марков, 2. Димитър Яръмов, 3. Мартин Борисов, 4. Христо Аргиров, 5. Стоян Добрев, 6. Тарек Жензарли (55 – 19. Валентин Иванов), 7. Денис Гиведжов (80 – 14. Стилян Шопски), 8. Михаил Петров (к), 9. Никола Кунчев, 10. Стивън Стоянчов, 11. Норайр Нурикян (80 – 15. Александър Кръстев).

Юношите на „Левски“ до 14 години получиха купата за шампион в Столичното първенство за 2024 година. Младите „сини“ надежди спечелиха титлата три кръга преди края на надпреварата!

Воденият от треньора Георги Коруджиев отбор завърши на върха в класирането с актив от 52 точки, с 9 пред втория „Септември“ и с 13 пред третия „ЦСКА-София“.