Юношите на „Етър“ продължават със силното си представяне напоследък, като стигнаха до успех с 2:1 над „Дунав“ (Русе). Това бе пети пореден мач без загуба за възпитаниците на треньора Стефан Николов, като натрупаните 4 победи и едно реми им осигуриха най-малко 10-о място кръг преди края на първенството.

„Виолетовите“, които бяха без капитана си Радослав Найденов, който е с първия отбор в Пазарджик, имаха превес през по-голямата част на мача. До 20-ата минута двата отбора имаха по един удар – първо на Боян Вълчанов от гостите, после на Никифор Гълъбов от етърци, уловени от вратарите. Натискът на „болярите“ обаче се усили и първо Даниел Генков се размина с головия удар пред самата врата, а в 33-ата минута Кристиан Боянов стреля до гредата.

„Етър“ поведе в 35-ата минута след хубава атака, в която Тонислав Донков отдясно центрира към Петър Петров и той прати топката в мрежата за 1:0. Димитър Косев можеше да удвои в 62-ата минута, като излезе съвсем сам срещу вратаря, но ударът му намери тялото му. Още в следващата минута обаче Цветомир Траянов изскочи отляво и прокара топката в мрежата – 2:0. После Стефан Николов направи доста смени, за да даде шанс на повече играчи.

В 82-ата минута русенци успяха да върнат един гол чрез резервата Максим Петров, който се откъсна и стреля в ъгъла за 2:1. До края „Дунав“ опита да изравни, но „виолетовата“ защита не му даде никакви шансове.

„Етър“ е десети в класирането с 33 т., а в последния кръг на 1 юни гостува на „Септември“ (София), който е точно пред него с 34 точки.

„Етър“ U17: Любомир Лазаров, Антони Ангелов, Борислав Обретенов (60 Мартин Тотев), Даниел Генков (60 Ерик Караджов), Димитър Косев, Кристиан Боянов, Никифор Гълъбов (67 Ивайло Чапкънов), Петър Петров (72 Преслав Денев), Преслав Петров, Тонислав Донков (67 Виктор Борисов), Цветомир Траянов.