С човек по-малко Секирово изпусна Димитровград като гост в среща от предпоследния 37 кръг в ЮИ Трета лига. Силния финален спринт на тима от Раковски продължава, както и изкачването му в класирането.

В динамичния двубой на стадион “Миньор” резултаът остана 0:0 чак до 69-та минута. Малко преди това Станислав Василев от гостите беше отстранен с червен картон в 65-ата минута. В 69-ата обаче Стефан Рабаджийски проведе самостоятелен рейд и с прецизен шут матира стража на домакините – 0:1. Скоро Иван Гендов пропусна да удвои. Футболистите от Димитровград натиснаха и Димитър Алексиев изравни, четвърт час преди края.

25 май 2024 г., събота, 18:00 ч / XXXVII кръг: ФК Сливен (Сливен) - Левски (Карлово)5:2 (3:1) Димитровград 1947 (Димитровград) - Секирово (Раковски)1:1 Загорец (Нова Загора) - Асеновец 2005 (Асеновград)5:0 (2:0) Розова долина (Казанлък) - Спартак 1947 (Пловдив)0:1 (0:0) Карнобат (Карнобат) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)1:5 Атлетик (Куклен) - Созопол (Созопол)1:0 (1:0) Ботев II (Пловдив) - Берое II (Стара Загора)5:0 (1:0) Родопа Смолян (Смолян) - Саяна (Хасково)0:1 (0:1) Сокол (Марково) - Несебър (Несебър)0:6 27 май 2024 г., понеделник, 18:00 ч / XXXVII кръг: в Пловдив, ст."Локомотив": Локомотив 1926 II (Пловдив) - Гигант (Съединение)- bulgarian-football.com