“Родопа” (Смолян) победи като гост “Берое” II (Стара Загора) с 1:0 в мач от 36-ия кръг от първенство на “Трета лига” – Югоизточна група.

Единственият гол в двубоя бе дело на капитана на “зелено-белите” Теодор Стефанов в 50 – та минута. Победата можеше да е по-изразителна, но Михаел Кисьов и Радостин Самуилов нямаха късмет пред гола, след като останаха очи в очи с вратаря на домакините Димитър Алтънов.

Много добре в двубоя се представи стражът на “Родопа” Алекс Василев. „Берое“ II също имаха няколко положения, като уцелиха и греда.

“Получи се здрав мач, въпреки премеждията, които имахме преди двубоя. Представихме се достойно, имахме отново доста положения. Момчетата се стараха”, коментира след срещата старши треньорът на “Родопа” Данаил Бачков.

Отборът на “Родопа” е пристигнал  в Стара Загора броени минути преди мача, тъй като автобусът, с който са пътували е аварирал в с. Милево и се наложило да изчакат нов превоз, за да пристигнат на Стадион “Локомотив”.

Берое II има 20 точки в актива си и е последен, като още в този кръг стана ясно, че тимът изпада в обласните групи.