Футболистите на Лудогорец U16 вкараха 4 безответни гола на Пловдив 2015 (Пловдив). Шампионатната среща от програма на XXVкръг в Елитната група до 16 години се игра в града под тепетата.

Димитър Мрънков откри резултата само 18 минути след първия съдийски сигнал, като шутира хладнокръвно към вратата на пловдивчани. Преднината удвои Максим Минков в 29-тата минута след хубав удар с глава. Пасът даде Николай Николов. Точен за 3:0 в 41-вата минута беше Илиян Гатински, а попадението стана факт с пас на Боян Иванов. Илиян Гатински отново се разписа през второто полувреме, с което оформи крайното 4:0.

Момчетата от Лудогорец изцяло доминираха на терена и през двете части на срещата, с което оставиха своя съперник без възможност да намали изоставането си в резултата. Пред "орлетата" се разкриха още голови ситуации, които обаче не доведоха до още по-изразителна победа.

Поздравявам отбора за победата и демонстрираната игра, целият треньорски щаб сме доволни от представянето на отбора в днешната среща, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

"Орлетата" предстои да приемат на свой терен противниците от Национал (София) в идния XXVI кръг на Елитната група.

Момчетата на Лудогорец до 15 години записаха отлична победа с 6:0 срещу Пловдив 2015 (Пловдив). Мачът от XXV кръг на Елитната група се игра в града под тепетата.

Пръв своите имена сред голмайсторите записа Тимур Мустафа. Той откри резултата 21 минути след началото на мача. Преднината за "орлетата" удвои Петър Клявков в 36-тата минута. Така двата тима посрещнаха почивката при резултат 2:0 в полза на Лудогорец.

След подновяването на играта точен за своя тим отново бе Тимур Мустафа. Голът падна в 53-тата минута след асистенция на Преслав Стойков. Тимур бе точен още два пъти в рамките на само 6 минути. Той оплете кълбото в мрежата на пловдивчани в 57 и в 59-та минута, с което резултатът набъбна до 5:0. Веселин Атанасов оформи крайния отличен резултат 6:0 в 78-та минута след асистенция на Виктор Иванов.

Отличната игра на "зелените" разкри пред тях още редица голови положения и през двете полувремена. През втората част удари на Иван Терзиев и Веселин Атанасов срещнаха гредата на пловдивчани.

Позравявам отбора за изразителната победа, ще продължим да работим и да подобряваме играта си, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В следващия XXVI шампионатен кръг "орлетата" предстои да приемат на свой терен съперниците от Национал (София).