Гигант (Съединение) победи Атлетик с 2:1 в Куклен. Срещата е от 33-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Целият мач премина в тягостна обстановка. Причината за това е покъртителния инцидент в 7-ата минута. Тогава след спор за топката беше счупен крака на вратаря на домакините Владислав Димитров. Червен картон за нарушението получи Красимир Здравков. Стана открит мач с доста голови положения и пред двете врати. В 55-ата минута капитана на Гигант Никола Марин вкара гол, но рефера не го зачете заради засада, а автора напусна терена с разтежение. Борислав Хаджиев откри за Атлетик с глава след центриране от корнер в 70-ата минута. Макар и в намален състав, съперника отвърна подобаващо само за 180 секунди. Първо в 75-ата минута Аурел Мусай изравни от дузпа. В 78-ата пък Виктор Панеков центрира и Георги Коев направи обрата факт – 1:2. Мусай и Кристиян Николов уцелиха по веднъж гредите на Атлетик. Същото направи накрая капитана на домакините Юлиян Романов.

След края на двубоя треньора на тима от Съединение Манол Георгиев коментира инцидента пред Sportal.bg:

„Съжалявам за момчето. Нямаше умисъл. Никола Марин подаде, Красимир Здравков тръгна да изпревари за топката вратаря Владислав Димитров, но не успя. Здравков го настъпи и лошото се случи. От името на нашия отбор, пожелавам бързо възстановяване на Владислав Димитров“.