Спартак (Пд) постигна важна победа над Родопа в Смолян с 0:2. Това бе едно от последните по-сериозни препятствия за тима по пътя му към Втора лига.

Победата не дойде никак леко, като рефера учуди спартаклии с някои свои отсъждания, най-вече с отменения гол на Лазаров, но дори това не попречи на кючукпарижани да спечелят. Те спечелиха с голове късно през втората част на Димитър Балинов в 78-та и Георги Лазаров в 80-та минута.

След мача от клуба коментираха: “И от Хасково се видя, че засада на гола нямаше! Но и това, и “обещаното” не помогнаха!”

Спартак е лидер в класирането с 83 точки, пред Саяна с 81 и Несебър с 80. До края на сезона остават 5 кръга, като в следващия спартаклии ще домакинстват на Ботев II.

РОДОПА – СПАРТАК 0:2

• 0:1 Димитър Балинов 78′
  • 0:2 Георги Лазаров 80′
  • стадион “Септември”, гр. Смолян
2 май 2024 г., четвъртък, 18:00 ч / XXXIII кръг: в Пловдив, ст."Локомотив": Локомотив 1926 II (Пловдив) - Левски (Карлово)7:1 (3:1) Загорец (Нова Загора) - Димитровград 1947 (Дмгр)0:1 (0:0) Розова долина (Казанлък) - ФК Сливен (Сливен)1:1 (1:0) Карнобат (Карнобат) - Секирово (кв.Секирово, Раковски)0:5 (0:1) Атлетик (Куклен) - Гигант (Съединение)1:2 (0:0) Ботев II (Пловдив) - Асеновец 2005 (Асеновград)5:3 (2:1) Родопа Смолян (Смолян) - Спартак 1947 (Пловдив)0:2 (0:0) Сокол (Марково) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)1:1 (0:1) Несебър (Несебър) - Созопол (Созопол)5:0 (5:0) Саяна (Хасково) - Берое II (Стара Загора)3:0 (3:0)източник: bulgarian-football.com