Спартак (Пд) загуби дербито с Несебър с 3:2 в среща от 31 кръг в ЮИ Трета лига. Срещата се игра в събота в крайморския град. Пловдивчани изиграха слаб мач, отстъпиха на съперника си и тактически. Едва след получения трети гол във вратата си спартаклии показаха някаква част от потенциала си и върнаха две попадения, второто от дълго оспорвана от домакините дузпа. Домакините пък изиграха най-силния си мач от началото на годината и върнаха интригата за първото място. Крайморският тим доминираше тотално през първото полувреме.

Домакините имаха сериозни претенции за съдийството в мача. Имаха претенции за неотсъдени две дузпи в тяхна полза – за нарушение срещу Никола Гелин и игра с ръка на пловдивски състезател. Те претендираха и за пресилена дузпа, отсъдена за пловдивският тим.

Несебър поведе в 19-ата минута. Центриране от корнер бе засечено с глава от Кристиян Парашкевов за 1:0. „Делфините“ удвоиха аванса си в 34-ата минута. Центриране отдясно не бе изчистено от гостите, от което се възползва Антон Узунов, който отблизо прати топката в мрежата за 2:0. Още пет възможности пропиляха футболистите на Несебър пред пловдивската врата. Секунди след почивката Георги Лазаров от гостите уцели гредата от фаул. В 53-ата минута Несебър почти предреши крайния изход. Нуретин Пюскюлю засече с глава центриране от фал за 3:0. Спартак стигна до попадение в 64-ата минута. Центриране от фал бе засечено с глава пред вратарското поле от Тодор Тодоров за 3:1. В 73-ата минута гостите върнаха интригата, след като получиха изключително спорна дузпа. Целият отбор на домакините протестира срещу решението на главния съдия Николай Николов, което обаче не доведе до нищо. От бялата точка пък Венцислав Гюзелев бе точен за 3:2.

В следващия кръг пред Спартак предстои лесна задача – да победи младият, но доста закъсал тим на Сокол (Марково).

20 април 2024 г., събота, 17:00 ч / XXXI кръг: Загорец (Нова Загора) - Левски (Карлово)2:1 (1:1) Розова долина (Казанлък) - Локомотив 1926 II (Пловдив)5:2 (3:1) Карнобат (Карнобат) - Димитровград 1947 (Димитровград)0:3 (0:1) Атлетик (Куклен) - ФК Сливен (Сливен)2:1 (1:1) Родопа Смолян (Смолян) - Гигант (Съединение)1:0 (1:0) Сокол (Марково) - Асеновец 2005 (Асеновград)3:2 (1:2) Несебър (Несебър) - Спартак 1947 (Пловдив)3:2 (2:0) Саяна (Хасково) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)5:0 (2:0) Берое II (Стара Загора) - Созопол (Созопол)3:2 (0:0) 20 април 2024 г., събота, 20:00 ч / XXXI кръг: Ботев II (Пловдив) - Секирово (кв.Секирово, Раковски)- източник: bulgarian-football.com