Лудогорец U16 счупи два рекорда при гостуването си на Спартак (Пл) в мач от поредния кръг в елитната група. Момчетата на треньора Росен Иванов разгромиха противника с 10:0. Това е най-изразителната победа за талантите в тази възраст в настоящото първенство. С успеха Лудогорец U16 има вече отбелязани 102 гола.
Срещу Спартак (Пл) "орлите" отбелязаха по пет гола в двете полувремена. Преди почивката Максим Минков отбеляза три гола, а по веднъж се разписаха Димитър Мрънков и Калоян Божков. През второто полувреме Мрънков отбеляза още две попадения, Атила Сакалъ също добави два, а веднъж се разписа Петър Вълов.

"Доволен съм от всички деца. Постараха се да се представят добре. Играха свободно и видяхте какво се получи. Разликата в класите бе осезаема", коментира треньорът Росен Иванов.

Лудогорец U16 е лидер в класирането в елитната група с преднина от осем точки пред Септември.

Лудогорец U15 завърши 1:1 при гостуването си на Спартак (Пл) в мач от XXIII кръг на елитната група. Уникален малшанс преследваше момчетата на треньора Милен Маринов, които създадоха над 20 чисти голови положения, но стигнаха само до едно попадение. Негов автор става Тимур Мустафа в 55-ата минута. Домакините изравниха десет минути по-късно.

"Не сме щастливи от резултата. Многото пропуски повлияха, че не бихме. Но хубавото е, че в първенството всичко остава в наши ръце", заяви треньорът Милен Маринов.

В момента Лудогорец е на първо място в класирането на пет точки от втория Септември, които е с мач по-малко.