Житница разгроми с 5:1 Тракия (Стамболийски) в мач от първата шестица на “А” ОФГ. Двубоят се игра в събота на стадиона в Житница. Домакините записаха първи успех в “шампионската група”, като не оставиха съмнение в превъзходството си.

Найден Терзийски откри в 9-та минута, а Петър Кундурджийски с два гола в 20-та и 29-та минута реши всичко още до почивката. Йордан Станев в 50-та минута покачи на 4:0 и отново Найден Терзийски в 62-та направи 5:0. Чак в поседната минута гостите от Стамболийски стигнаха до почетен гол. Те допуснаха поредна тежка загуба далеч от дома, но пък в домакинствата си се представят добре.

В класирането Житница е на 5-то място с 4 точки, а Тракия (Стамболийски) е 3-ти с 9. В следващия кръг Житница гостува на Дълго поле в общинско дерби, а Тракия (Стамболийски) е домакин на последния Борислав (Първомай).

13 април 2024 г., събота, 17:00 ч / XXIV кръг: Житница (Житница) - Тракия 06 (Стамболийски)5:1 Спартак (Болярци) - Борислав 2009 (Първомай)3:0 14 април 2024 г., неделя, 17:00 ч / XXIV кръг: Дълго поле (Дълго поле) - Марица (Милево)-bulgarian-football.com