Дублиращият отбор на Ботев (Пд) продължи силната си серия и разби тима на Димитровград с 4:0 в мач от 29 кръг на Югоизточната Трета лига. На футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ момчетата на Илиян Гаров не оставиха шанс на съперника си и заслужено спечелиха с голове на Ивайло Видев, Мирослав Георгиев, Димитър Диклиев и Константин Павлов.

През първото полувреме „канарчетата“ реализираха 3 от попаденията си. Видев откри резултата, а до почивката по един гол добавиха Георгиев и Диклиев.

През втората част „жълто-черните“ продължиха да владеят ситуацията на терена. Крайното 4:0 оформи Павлов през вторите 45 минути.

Това беше четвърта поредна победа за Ботев (Пд) II, който се намира на 8-о място в Югоизточната Трета лига с актив от 43 точки от 27 изиграни срещи. В следващия кръг възпитаниците на Илиян Гаров гостуват на ФК Сливен на 17 април (сряда) от 18:00 часа.