Стоян Петров и Роселин Бачевски осигуриха първите медали за България при младежите на Европейското първенство по бокс в Пореч, Хърватия. Националите на България се класираха за полуфиналите и си гарантираха минимум бронзови отличия от шампионата. Под наставленията на олимпийската шампионка Стойка Кръстева и Фикрет Ереджебов те постигнаха категорични победи, отказвайки съперниците си.

В категория до 86 килограма Петров не остави никакъв шанс на молдовеца Заур Азизов. Той приключи срещата във втория рунд и на 12 април ще боксира за място на финала с представителя на домакините Йосип Токич.

При 92-килограмовите Бачевски също беше изключително убедителен. Той се справи с Виктор Клюшка (Полша) скоропостижно и в петък ще се изправи срещу британеца Лео Фонауа в битка за финала.

В категория до 50 килограма при девойките Христеа Нинова отстъпи с 0:5 съдийски гласа на Емине Кълънч (Турция).