В интересен мач, изпълнен с много положения Труд и Дъбене завършиха наравно 1:1 в мач от третата осмица на “А” ОФГ. Кирил Акалски заключи вратата на домакините през втората част и въпреки положенията гостите не стигнаха до ново попадение. Двата състава изиграха коректен мач, но съдията се престара с вдигането на картони. В средата на второто полувреме, след силен натиск на Дъбене, беше показан червен картон за фаул в атакана Ивайло Тянчев за сблъсък с вратаря на домакините. Иначе Юсуф Кьоров отбеляза единственото попадение за гостите.

Дъбене е втори в третата осмица с 10 точки, колкото има и Тракия (Н.извор). Труд е седми, точно над чертата със 7 точки. След седмица Дъбене гостива на Тракия (Н.извор), Труд гостува на Царацово.
6 април 2024 г., събота, 17:00 ч / XXIII кръг: Марица 2009 (Градина) - Тракия (Нови извор)0:3 Кричим (Кричим) - Царацово 2020 (Царацово)2:1 7 април 2024 г., неделя, 17:00 ч / XXIII кръг: в Голям чардак: СФК Раковски (Раковски) - Спортист 1948 (Голям чардак)6:1 Труд (Труд) - Дъбене (Дъбене)1:1 bulgarian-football.com
Труд – Дъбене 1:1, “А” ОФГ, 07.04.2024